Search
Close this search box.

Kad namai kvepėtų: 5 idėjos, kaip pasigaminti kvapių dekoracijų Kalėdoms

namų kvapai

Iki Kalėdų likus vos savaitei, vis labiau jaučiama šventinė nuotaika – sniego pusnys primena žiemos atvirukus, parduotuvės pilnos ieškančiųjų dovanų savo artimiesiems, languose žiebiamos lemputės. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad artėjančioms šventėms lietuviai ruoštis pradėjo dar lapkritį, o šiuo metu tinklo pirkėjai domisi ne tik įvairiausiais žiemos ir šventiniam sezonui būdingais maisto produktais, bet ir dekoracijomis.

„Pastebėjome, kad mūsų lankytojai renkasi ne tik įvairius produktus šventiniam stalui ar reikmenis dovanų pakavimui, bet ir dairosi dekoracijų namams. Matyt itin žiemiškas vaizdas lauke kviečia kurti jaukumą namuose. Rūpinamės, kad dekoracijų nepritrūktų ir siūlome platų jų asortimentą – nuo gyvų dekoratyvinių eglučių, kirstų kėnių, LED lempučių ir kitų šventinių atributų“, – sako V. Budrienė.

Kvapus namams susimaišyti visuomet galima naudojant skirtingus eterinius aliejus, tačiau pasitelkus maisto produktus ir prieskonius – pasigaminsite ne tik kvėpiklį, bet ir dekoraciją. Jūsų dėmesiui, „Iki“ dalijasi lengvai įgyvendinamomis idėjomis.

Senovinė girlianda. Girliandos vienu metu gali būti ir dekoratyvinės, ir kvapnios. Obuolių, apelsinų griežinėliai (arba žievelė) ir cinamono lazdelės – visa tai galite suverti ant norimo ilgio juostelių ir jomis puošti kalėdinę eglutę, langus ar kitas namų vietas. Tiesa, prieš suveriant, vaisių griežinėlius reikėtų išdžiovinti. Tai galite padaryti orkaitėje, bent keletą valandų vaisius kaitinant ne itin aukštoje (iki 100 laipsnių) temperatūroje. Tokiu būdu vaisių griežinėliai geriausiai atskleis savo aromatus, o ne mažiau svarbu – nevarvės ir nebus lipnūs.

Imbieriniai meduoliai. Jei eglutę puošti dar tik ketinate, šiais metais jai galite rinktis valgomas ir kvepiančias dekoracijas – imbieriniai sausainiai puikiai pakeičia įprastus žaisliukus. Tokių kepinių tešlą pasigaminti galite patys arba įsigyti jau paruoštą ir užšaldytą. Tešlą tereikia supjaustyti norima forma (žmogeliuko, širdelės, žvaigždės, kalėdinės eglutės ir pan.) ir nepamiršti padaryti skylutės juostelei praverti. Iškepusius meduolius papildomai galima dekoruoti cukraus mase. Jau atvėsusius gardumynus perverkite juostele ir jais papuoškite žaliaskarę – kiekvieną kartą pro ją praėję, pajusite imbiero ir cinamono aromatą.

Kvapnusis vainikas. Kalėdiniai vainikai supinti iš eglišakių – jau savaime atlieka namų kvėpiklio funkciją. Tačiau jo aromatą galite sustiprinti: šakas papildykite šalavijo lapeliais, karštais klijais priklijuokite cinamono lazdelių arba žvaigždinio anyžiaus. Norėdami išgauti intensyvesnį kvapą, vainiką galite pakvėpinti ir norimu eteriniu aliejumi. Jis (ypač, jei vainiką kabinsite namų viduje) po truputį garuos šiltame ore ir skleis savo aromatą.

Aromatingos pagalvėlės. Kalėdinis kvapas gali džiuginti ir pravėrus stalčius ar spintas. Tereikia jį „užrakinti“ medžiaginėse pagalvėlėse arba maišeliuose. Juos užpildykite norimais prieskoniais, pavyzdžiui: džiovinta apelsino žievele, cinamonu, kardamonu ar džiovintu imbieru, o taip pat eglės spygliais bei šakelėmis.

Dygusis apelsinas. Dar vienas paprastas būdas namuose paskleisti magišką Kalėdų aromatą – prismaigstyti apelsiną gvazdikėliais. Patariama rinktis vaisių plonesne žievele, tuomet pasklis ne tik joje esančių eterinių aliejų, bet ir minkštimo kvapas. Dygusis apelsinas kvepės ir taps puikia namų ar šventinio stalo dekoracija. Beje, ant apelsino gvazdikėliais galite išpiešti ir norimą ornamentą. Prieš smaigstant prieskonius, apklijuokite apelsiną lipnia juostele norimu raštu ir juo sekite, puošdami vaisių. Vėliau beliks juostelę nuplėšti ir grožėtis sukurtu ornamentu.

TAIP PAT SKAITYKITE