Search
Close this search box.

Neišvengiama net ir per atostogas: kaip namų ruošą paversti smagia pramoga?

 Švaros priemonės

Visi nori gyventi švariuose namuose, bet tikrai ne kiekvienas mėgaujasi namų ruoša, ypač – per atostogas. Tačiau pasitelkus kelis paprastus patarimus, namų tvarkymąsi galima paversti smagia pramoga, rašoma „Lidl“ pranešime žiniasklaidai.

Nesusitelkite tik ties vienu kambariu.

Jei galvojate, kaip namų valymą padaryti efektyvesniu, rekomenduojama išskaidyti ne kambarius, bet užduotis, t. y. konkrečią užduotį atlikti visuose kambariuose: pavyzdžiui, išsiurbti grindis, nuvalyti dulkes ir kt.

Susitelkus tik į visapusišką kurio nors kambario valymą gali atrodyti, kad atsidūrėte nesibaigiančiame švarinimosi cikle, vis iš naujo pradėdami tą pačią užduotį. Tačiau atlikdami vieną valymo darbą, bet skirtinguose kambariuose, tvarkytis baigsite greičiau.

Net ir viena minutė – auksinė.

Ar eisite per visus namus, ar būsite tik viename kambaryje, jei pastebite kokius nors nešvarumus ir juos galite sutvarkyti per greičiau nei minutę, tai ir padarykite. Taip sutaupysite laiko – nereikės vienu metu tvarkyti didelio namų ploto, bet ir nuolat mėgausitės švara.

Susitvarkykite namus prieš atostogų kelionę.

Nors rūpesčių prieš atostogas ir taip pakanka, patariama pasirūpinti ir dar vienu dalyku – susitvarkyti namus. Juk kur kas maloniau grįžti į švarius bei tvarkingus namus, žinant, jog jų nereikės tvarkyti po kelionės. Juolab, kad po atostogų paprastai dar laukia lagamino iškraustymas ir drabužių skalbimas.

Valymo reikmenis laikykite vienoje vietoje.

Jei norite greitai ir efektyviai sutvarkyti namus, rekomenduojama visus valymo reikmenis laikyti paruoštus vienoje vietoje – tam puikiai praverstų krepšys, kibiras arba nedidelis vežimėlis. Taip nereikės kaskart bėgioti iki spintelės, kurioje įprastai laikomos visos švaros priemonės, kai jos bus čia pat, po ranka.

Jau nuo šios savaitės „Lidl“ pirkėjai gali įsigyti nebrangių ir kokybiškų „Silvercrest“, „Livarno Home“, „AquaPur“, „Vileda“ bei kitų žinomų prekių ženklų švaros prekių. Namų priežiūrą palengvinančios prekės laukia visose 69 „Lidl“ parduotuvėse 26-uose Lietuvos miestuose: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Alytuje, Marijampolėje, Kėdainiuose, Telšiuose, Kretingoje, Mažeikiuose, Tauragėje, Jonavoje, Panevėžyje, Ukmergėje, Utenoje, Plungėje, Palangoje, Elektrėnuose, Visagine, Šilutėje, Radviliškyje, Vilkaviškyje, Druskininkuose, Rokiškyje, Kaišiadoryse ir Nemenčinėje. Tegul namai spindi švara!

Stiklinius paviršius valykite išmaniai – su akumuliatoriniu valikliu.

Ko gero, dažnas susiduria su iššūkiu švariai nuvalyti veidrodžius ir kitus stiklinius paviršius: kad ir kaip kruopščiai valytum, vis tiek lieka nešvarių vietų, arba stiklas aplimpa šluostės atplaišomis. Išeitis – pasitelkti akumuliatorinį valytuvą, kuris tinka ne tik veidrodžiams, bet ir visiems stikliniams paviršiams.

Kriauklė, vonia, tualetas – valyti būtent tokia tvarka.

Valymo skysčiu išpurkškite virtuvės, vonios kambario kriaukles, pačią vonią ar dušo kabiną ir tualetą, o tada luktelėkite keletą minučių. Taip valymo skystis pakankamai įsigers į purvą ir dėmes. Valyti pradėkite nuo virtuvės kriauklės – nepamirškite išvalyti ir mikrobangų krosnelės vidaus, o tada pereikite į vonios kambarį. Tualetą rekomenduojama valyti pabaigoje.

Nebūtina kiekvieną savaitę daryti generalinės tvarkos.

Nėra būtinybės kiekvieną savaitę viską nuodugniai išvalyti – tikrai nereikia kas kartą skalbti vonios kilimėlio, valyti langų ir pan. Rečiau valomas vietas reguliariai apžiūrėkite ir išvalykite pagal poreikį, o kassavaitiniam švarinimuisi pakaks nuvalyti dulkes, išsiurbti kilimus ir išplauti grindis.

Be to, namams švaros pojūtį suteiksite naudodami difuzorių, o į jį įpylę mėgstamo levandų, arbatmedžio, eukaliptų ar citrinų eterinio aliejaus, mėgausitės maloniais kvapais.

Išvalykite valymo įrankius.

Jei namų valymui skiriame itin daug dėmesio, jo kur kas mažiau atitenka tam, kas padeda tvarkyti namus – valymo įrankiams. Jei naudosite nešvarią šluotą, o dulkių siurblio maišelis ar kita talpa – pilnai užpildyta, sugaišite kur kas daugiau laiko tvarkydami namus. Todėl rekomenduojama po kiekvieno apsitvarkymo kruopščiai išplauti šluostes, išvalyti dulkių siurblį ir kitus valymo įrankius. Juk pradėti tvarkytis bus lengviau, kai viskas bus paruošta.

Paverskite valymą smagia pramoga visai šeimai.

Jei namų tvarkymas suryja galybę laiko, gal verta jį paversti komandiniu žaidimu? Kartu su šeimos nariais suplanuokite, kada tvarkysite namus ir kam kokia užduotis teks. Taip ne tik greičiau turėsite vėl spindinčius namus, bet ir patį tvarkymąsi paversite smagiu užsiėmimu. Ar tai būtų žaidimas, ar lenktynės, pavyzdžiui, kas pirmas surinks pasimetusias kojines arba pirmas susitvarkys savo žaislus, pelnytų porciją ledų ar kokį kitą skanėstą. Taip pat galite vesti ilgalaikę tvarkymosi statistiką ir siekti didesnių tikslų, o vaikams veiktų tarsi savarankiškumo ugdymo priemonė.

TAIP PAT SKAITYKITE