Search
Close this search box.

Energetinis auditas: ką verta apie jį žinoti?

Energetinis auditas

Galime garantuoti, kad energetinis auditas nėra tikrai plačiai žinomas, kai kas tokią sąvoką girdi pirmą kartą. Tačiau toks dalykas yra pakankamai naudingas, kai reikia gauti įvairų finansavimą, todėl tokia informacija gali būti daug kam aktuali. Tad šiame straipsnyje sudėjome visą informaciją, kuri gali būti naudinga tiems, kurie pirmą kartą apie tai girdi. Ji pateikta paprastai ir suprantamai, kad viskas jau iš pirmo žvilgsnio pasirodytų aišku.

Kaip galima suprasti energetinį auditą?

Energetinį auditą galima suprasti kaip tam tikrų veiksmų visumą, kurio gaunamas rezultatas nurodo, kokios būklės yra pastatas. Šio proceso metu turi būti išmatuoti įvairūs parametrai ir atlikti kiti panašūs veiksmai. Į visą procesą įeina inžinerinių sistemų matavimas, aiškinamas kokiame stovyje yra visas pastatas ir panašiai. Taip pat yra sudaromos įvairios išvados, skaičiavimų rezultatai ir kiti reikiami dalykai, kurie ir parodo, tai, kas yra svarbiausia, į ką reikia atkreipti dėmesį, ką koreguoti ir panašiai.

Kokiais atvejais yra atliekamas energetinis auditas?

Dažniausiai energetinis auditas yra atliekamas tada, kai siekiama gauti tam tikrą finansavimą, kuris bus skirtas atnaujinti ar modernizuoti pastatą, kad jo būklė pagerėtų. O pats finansavimas gali būti gaunamas iš skirtingų šaltinių, tokių kaip pačios valstybės arba kitas pasirinkimas gali būti Europos Sąjungos fondai.

Energetinio audito procesas

Nors ir žinosite viso energetinio audito procesą, tačiau nereiškia, kad jūs patys galėsite visa tai atlikti. Tokį darbą turi atlikti tik žmonės, kurie turi tam tikrus sertifikatus, turi patirties ir panašiai. Tačiau maždaug kaip atrodo visas procesas gali žinoti kiekvienas, tad keli žingsniai, iš ko viskas susideda:

  • Apžiūrimos visos patalpos ir įvertinami visi duomenys, kurie yra reikalingi, kad būtų galima atlikti kitus reikiamus veiksmus;
  • Atliekama įvairių sistemų sąnaudų analizė;
  • Parengiamas atitinkamas balansas;
  • Parengiamas ataskaitos rezultatas.

Kada jis yra atliekamas?

Nėra vienos taisyklės, kada energetinis auditas turi būti atliekamas. Jis yra užsakomas tada, kai norima gauti atitinkamą finansavimą. Aišku, nereikėtų pamiršti to, kad tokia procedūra turėtų būti planuojama, nes jeigu kreipsitės į tikrai gerus specialistus, tai kitą dieną atlikti tokio audito tikėtina, kad nebus galima, nes eilės yra pakankamai nemažos, tad palaukti reikės. Jeigu norite viską spėti laiku, tai geriau iš anksto susisiekite su paslaugos tiekėjais, pasikalbėkite, išsiaiškinkite visas aplinkybes ir tada bus paprasčiau viską nuspręsti, kada laikas pradėti.

TAIP PAT SKAITYKITE