Search
Close this search box.

Raktas į skaniausią picą slypi jos pagrinde: interneto sensacija tapęs receptas patiks visai draugų kompanijai

Pica receptai

Retą vakarėlį galima įsivaizduoti be tradicinio jo patiekalo – picos: garuojančio pado, šviežio pomidorų padažo, tarpusavyje derančių daržovių, o kartais ir mėsos ar net vaisių, riešutų. Gaminant picas namuose galima išlaisvinti savo fantaziją ir nustebinti receptorius netikėtais deriniais. Anot sveikatai palankios mitybos specialistės dr. Editos Gavelienės, net ir vakarėlio metu reikėtų stengtis laikytis sveikatai palankios mitybos principų, juolab, jog tai nesudėtinga ir labai šiuolaikiška. Prekybos tinklo „Rimi“ komercijos operacijų vadovės Olgos Suchočevos teigimu, raktas į skaniausią picą slypi jos pagrinde, tad verta nusimanyti apie jo gaminimo subtilybes, o skubantys gali rinktis iš plataus šaldytų picų asortimento – jame galima rasti ir augalinės kilmės produktų. Mėgstantys suktis virtuvėje maloniai nustebs išmėginę vegetariškos picos receptą.

Sveikatai palankesnis pasirinkimas

Apsilankius bet kuriame vakarėlyje visada susiduriama su kalnu įvairių užkandžių. Net vyraujant džiugiai nuotaikai, anot gydytojos dietologės dr. Editos Gavelienės, nereikėtų pamiršti sveikatai palankios mitybos principų ir vakarėlio užkandžius vartoti saikingai. Pavyzdžiui, į vieną lėkštę susidėti visų norimų ragauti užkandžių ir iš jos valgyti visos šventės metu. Tai galioja ir pagrindiniam vakarėlių maistui – picai. Mitybos specialistė priduria, kad dar sveikatai palankesnė šio patiekalo alternatyva – vegetariškas variantas.

„Vegetariškos picos, valgant saikingai, gali būti sveikatai palankios mitybos dalis, nes į jų sudėtį įeina daržovės, žolelės bei viso grūdo pagrindas, kuriuose galima rasti tam tikrų vitaminų, mineralų bei antioksidantų. Palyginti su tradicinėmis mėsos picomis, vegetariškose yra mažiau sočiųjų riebalų, o tai padeda nepakenkti širdies sveikatai. Be to, vegetariškose picose, ypač tose, kurios pagamintos iš viso grūdo plutos ir daug daržovių, yra daug skaidulų, kurios palaiko žarnyno sveikatą, užtikrina ilgesnį sotumo laiką, prisideda prie cukraus kiekio kraujyje reguliavimo. Kadangi šiose picose nėra mėsos, tai ir cholesterolio kiekis ženkliai mažesnis arba jo visai nėra, o tai dar labiau prisideda prie geros širdies sveikatos palaikymo. Vegetariška pica puikiai paįvairins racioną, o ruošiama su viso grūdo papločiu bei didesniu daržovių kiekiu, prisidės prie mažesnės lėtinių ligų, tokių kaip antrojo tipo diabetas ar tam tikros vėžio rūšys, rizikos“, – pasakoja dr. E. Gavelienė.

Kaip pasigaminti sveikatai palankesnį picos pagrindą?

Prekybos tinklo „Rimi“ komercijos operacijų vadovės Olgos Suchočevos teigimu, picos pagrindas yra vienas svarbiausių šio itališko patiekalo elementų. 

„Picos pagrindas atlieka ne tik struktūrinę funkciją, bet ir prisideda prie picos skonio. O pagrindas, jei jis pagamintas iš neskaldytų grūdų, suteikia būtinų angliavandenių ir maistinių medžiagų, todėl pica tampa labiau subalansuotu patiekalu. Tad jei norite pasigaminti pilno grūdo pagrindą picai, iš pradžių dubenyje sumaišykite 355 g kvietinių miltų, 120 g universalių miltų, 1 pakelį aktyvių sausų mielių, 5 g druskos ir žiupsnelį cukraus. Tada palaipsniui įpilkite 240 ml šilto vandens ir 30 ml alyvuogių aliejaus bei minkykite tešlą, kol ji taps lygi ir elastinga. Palikite ją uždengtą riebalais išteptame dubenyje kilti maždaug valandą arba kol padvigubės jos masė. Pakilusią tešlą iškočiokite ant miltais pabarstyto paviršiaus iki pageidaujamo storio ir formos. Perkelkite ją ant picos akmens arba kepimo skardos ir kepkite 245 °C temperatūroje 12–15 minučių arba kol pluta gražiai paruduos“, – tešlos receptu dalijasi ekspertė. 

Pica – populiariausias susibūrimų maistas

O. Suchočevos nuomone, pica yra patogus ir mėgstamas vakarėlių patiekalas, nes yra greitai paruošiamas ir universalius, pritaikomas įvairiems skoniams. Tiems, kas skuba ar nenori gaminti patys, siūlome platų šaldytų picų asortimentą: nuo tradicinių su skirtingomis mėsos rūšimis (pavyzdžiui, saliami, kumpiu, jautienos gabaliukais) bei sūriais (pavyzdžiui, mocarela, pelėsiniu, fermentiniu ir kt.) iki augalinės kilmės picų, kurios tinkamos tiek visavalgiams, tiek specialių mitybos poreikių turintiems žmonėms“.

Kviečiame išmėginti vegetariškos picos receptą, kuris atskleis naujus populiariausio vakarėlio užkandžio skonius bei leis nustebinti jais savo svečius.

RECEPTAS

Vegetariška pica

Picai reikės:

80 ml pomidorų tyrės – ekologiški trinti pomidorai  500 g;

120 g smulkiai pjaustytų baziliko lapų – fasuotas bazilikas 20 g;

1 vnt. picos pagrindo;

1 vnt. juostelėmis supjaustytos vidutinio dydžio cukinijos – cukinija 1 vnt.;

100 g vyšninių pomidorų – vyšniniai pomidorai 250 g;

60 g į trupinius susmulkintos rikotos – rikotos sūris 250 g;

45 g kedro riešutų – ekologiškų kedrinių pinijų branduoliai 60 g;

150 g gražgarstės – fasuotos gražgarstės 100 g. 

Gaminimo eiga:

  1. Įkaitinkite orkaitę iki 220 °C / 200 °C su ventiliatoriumi. Kepimo skardą išklokite kepimo popieriumi. Dubenyje sumaišykite pomidorų tyrę ir bazilikus. Pagardinkite pipirais.
  2. Padėkite picos pagrindą ant padėklo. Aptepkite pomidorų tyre, tada ant viršaus uždėkite rikotos, cukinijų, pomidorų ir kedro riešutų. Kepkite 20 minučių arba kol pagrindas švelniai paruduos. Ant picos viršaus uždėkite šiek tiek gražgarsčių. Supjaustykite picą skiltelėmis ir patiekite su likusiomis gražgarstėmis.

Skanaus! 

TAIP PAT SKAITYKITE