Search
Close this search box.

Valentino dienai artėjant: patarimai, kokias gėles rinktis, kad džiugintų kuo ilgiau

Skintų gėlių priežiūra

Antradienį, Vasario 14-ąją, švenčiama Valentino diena neatsiejama nuo įvairiausių dovanų. Viena jų ir bene populiariausia – gėlės. Tai, kad gėlių pardavimai Valentino dieną stipriai išauga patvirtina ir Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė. Ji sako, kad per Valentino dieną jie vidutiniškai šokteli net 25 kartus. Kokios rūšies gėles rinktis, kad šios mylimuosius džiugintų kuo ilgiau? Augalų žinovė, sako, kad kai kurios gėlių rūšys, tinkamai prižiūrimos, gali nenuvysti ir kelias savaites.

„Valentino dieną lietuviai švenčia ir šiai šventei ruošiasi iš anksto. Pastebime, kad jau meilės dienos išvakarėse stipriai išauga įvairiausių gėlių pardavimai. Savo ruožtu esame paruošę gausų jų pasirinkimą: nuo tradicinių tulpių, kurios jau daugelį metų išlieka populiariausios, klasikinių rožių iki vėdrynų, eustomų bei gvazdikėlių“, – sako V. Budrienė.

Turi dekoratyvinę ir terapinę prasmę

Vesta Paukštelo, prekybos tinklo „Iki“ augalų pardavimų vadybininkė, sako, kad parduotuvėse galima rasti platų įvairiausių skintų gėlių asortimentą: pradedant tradicinėmis tulpėmis, rožėmis, išrankesniems siūloma ir meilenių, eustomų, gvazdikėlių. O netrukus lentynose išvysti bus galima ir pavasarinių puokščių, kuriose dominuoja tulpės, hiacintai, frezijos. Pasak jos, įvairiausių rūšių gėlės siūlomos už patrauklią kainą. Tulpių kainos prasideda nuo 1, 99 eurų už 5 vnt., rožių puokščių kainos – nuo 5 eurų, o 15 vnt. gvazdikėlių galima įsigyti už 4 eurus.

„Įvairiausių gėlių pardavimai švenčių metu stipriai išauga, tačiau, pastebime, kad lietuviai gėles vis dažniau perka ir kasdien. Mat jos turi ne tik dekoratyvinę, bet ir terapinę prasmę. O ypač artėjant pavasariui mūsų pirkėjai dažnai namus puošia tiek hiacintais, tiek tulpėmis. Pastarąsias lietuviai dažnai renkasi ir mylimuosius sveikindami per Valentino dieną. Itin populiarios ir simbolinę reikšmę turinčios rožės, kurios yra dar ir klasikinis pasirinkimas, kuriuo niekada neprašausite pro šalį“, –  sako V. Paukštelo. 

Kokios rūšies gėlės žydi ilgiausiai?

Pasak „Iki“ atstovės, kiek ilgai  žydės skirtingų rūšių gėlės – priklauso nuo daugelio veiksnių: gėlių šviežumo, jų priežiūros, mikroklimato. 

„Vienuose namuose gėlės išsilaiko ilgai, kituose žydi trumpiau. Kai kurios jų rūšys išsilaikyti gali savaitę, kitos – net kelias. Potencialiai ilgiausiai žydėti turėtų ilgakotės rožės. Dar vienas ne toks populiarus, tačiau tikrai ilgalaikis sprendimas – per Valentino dieną mylimajam ar mylimajai įteikti smulkiažiedžių gvazdikėlių. Šios rūšies gėlė nenuvysti gali ir kelias savaites. Tam, kad išsilaikytų kuo ilgiau, gvazdikėlius reikėtų laikyti kuo vėsiau, kiekvieną dieną karpyti kotelius ir merkti į šviežią vandenį“, –  pasakoja ji. 

Rožių priežiūra, pasak V. Paukštelo, taip pat labai paprasta. Tereikia kiekvieną dieną keisti vazos vandenį ir pakirpti jų kotus. O tuo tarpu populiariosios tulpės, pasak jos, „geria“ itin daug vandens, todėl norint, kad šios gėlės žydėtų kuo ilgiau – reikia ne tik kasdien vis pakirpti jų kotus, bet ir keletą kartų per dieną, geriausia ryte ir vakare, keisti jų vandenį.

TAIP PAT SKAITYKITE