Search
Close this search box.

Vaistininkė patarė, kokių priemonių nepamiršti saugantis ne tik nuo koronaviruso

Vaistininkė patarė, kokių priemonių nepamiršti saugantis ne tik nuo koronaviruso

Prasidėjus šaltajam sezonui ir siaučiant įvairioms ligoms, svarbu ne tik vakcinacija ar tinkamas apsauginių kaukių dėvėjimas, be viso to rekomenduojama nepamiršti ir priemonių, kurios padėtų apsaugoti organizmą. „Eurovaistinės“ vaistininkė Kristina Staivė pataria, į ką atkreipti dėmesį norint išvengti ligų.

Rankų higiena. Saugantis ligų, labai svarbu, pasirūpinti rankų švara. Jeigu tik turite galimybę, rekomenduoju rankas kruopščiai plauti su muilu, o ne visada naudoti tik dezinfekcinį skystį. Internete galima rasti ir specialias taisykles, su kuriomis naudinga susipažinti, kaip tai padaryti tinkamai, svarbu atkreipti dėmesį, kad bakterijos dažnai yra tarpupirščiuose, prie nagų, tad šias vietas plauti reikėtų ypač kruopščiai. Dezinfekcines priemones rankoms taip pat rekomenduoju turėti ir jas naudoti tada, kai neturime galimybės nusiplauti rankų vandeniu ir muilu.

Poilsis. Pasijutus prasčiau visada labai svarbu kantrybė ir leisti sau „išsisirgti“. Visi atėję į vaistinę nori greitai pasveikti, tačiau dažnai dėl to užtęsiame ligą. Nemalšindami temperatūros galbūt „iškarščiuotume“ per kelias dienas, tačiau jeigu slopiname imuninę sistemą, mūsų kosulys gali užsitęsti iki dviejų–trijų savaičių, todėl visuomet pirmiausiai sunegalavus rekomenduoju suaktyvinti imuninę sistemą ir jeigu tik galime, nesigriebti vaistų.

Natūralios arbatos. Peršalimo ir gripo sezonu svarbu vartoti pakankamai skysčių. Uogų arbatos tikrai naudingos, tačiau uogienių su cukrumi, aš rekomenduočiau privengti. Vis dėlto, jeigu pavasarį prisirinkote aviečių viršūnėlių arba turite užšaldytų uogų, tai tikrai naudinga prisiminti, nes avietės veikia priešuždegimiškai ir skatina prakaitavimą. Jeigu šiek tiek peršalote, tai pradžiai gydymo liepžiedžių ar aviečių šakelių arbata yra labai gerai.

Grūdinimasis. Šalčiui imunitetą reikia ugdyti pamažu. Dažnai jau vaikučius pradedama pratinti prie vėsaus vandens, baseinų. Tam reikia treniruotis ir pamažu pratinti save tiek prie vėsaus vandens, tiek prie šaltesnio oro. Labai svarbu nepamiršti ir fizinio aktyvumo, kasdien išeiti bent pasivaikščioti, reguliariai vėdinti namus.

Visavertė mityba. Nuo mūsų žarnyno būklės labai priklauso ir mūsų atsparumas, todėl svarbu pasirūpinti, kad organizmui netrūktų gerųjų bakterijų. Taip pat reikėtų nepamiršti visavertės ir subalansuotos mitybos, į kurią pirmiausiai turėtume atkreipti dėmesį, jeigu jaučiame sumažėjusį atsparumą ligoms. Reikėtų pasirūpinti, kad mums netrūktų vitamino C, D, omega rūgščių. Naudinga savo į savo racioną įtraukti ir antibakterinių savybių turinčių produktų, vienas tokių, dažnai šiuo sezonu minimas česnakas, tačiau reikėtų atkreipti dėmesį, kad turint skrandžio problemų jį reikėtų valgyti atsargiai.

Kontaktų vengimas. Šiai dienai kalbant tiek apie gripą, tiek apie koronavirusą, tiek apie bet kurią kitą viršutinių kvėpavimo takų ligą mums svarbu laikytis saugaus atstumo. Kuo didesnis atstumas, tuo mažesnė tikimybė susirgti. Taip pat labai svarbu prasčiau pasijutus, likti namuose ir gerbti tuos, kurie yra šalia.

TAIP PAT SKAITYKITE