Search
Close this search box.

Vaistininkė parodė, kaip paprastai ir greitai medicininę kaukę pritaikyti vaikui

Vaistininkė parodė, kaip paprastai ir greitai medicininę kaukę pritaikyti vaikui

Nešiojant medicininę vienkartinę veido kaukę, svarbu, kad ji ne tik dengtų kvėpavimo takus – nosį ir burną – bet ir būtų kuo geriau prigludusi prie veido. „Camelia“ vaistininkė Monika Žalytė pastebi, kad tai ypač sunku užtikrinti vaikams, kuriems medicininės kaukės yra per didelės. Todėl specialistė parodė paprastą būdą, kaip įprasto dydžio apsauginę kaukę pritaikyti mažam veidui.

„Vaikai, vyresni nei 6 metų, dėl COVID-19 viruso plitimo stabdymo, Lietuvoje turi nešioti apsaugines kaukes, tačiau pastebiu, kad ypač mažesniesiems įprasto dydžio kaukės yra per didelės. Norint, kad kaukė atliktų apsauginę funkciją, reikia, kad ji prie veido kuo geriau priglustų. Kai kaukė per didelė, tai užtikrinti yra labai sunku. Tad parodysiu jums, kaip įprasto dydžio kaukę galima pritaikyti mažesniam veidui“, – vaizdo įraše kalba vaistininkė.

„Camelia“ vaistininkė pataria bet kuriu atveju prieš paimant kaukę, kruopščiai nusiplauti rankas arba jas dezinfekuoti.

Vaizdo įraše pamatysite, kaip keliais veiksmais įprasto dydžio medicininę kaukę pritaikyti vaiko veidui.

„Paimkime įprastą medicininę trijų sluoksnių kaukę. Perlenkime ją perpus, sulyginkime kampus. Po vieną gumytę suriškime į mazgus (žiūrėti vaizdo įrašą) – vienoje ir kitoje pusėje. Labai svarbu, kad mazgai būtų prie pat kaukės ir jie būtų tvirtai suveržti,  – vaizdo įraše kalba vaistininkė Monika.

– Kai tai padarėme, išskleiskime kaukę ir dalį, kurioje yra vielutė, pritaikykime ją prie nosies.

Atsiradusius kampus turime išversti į kitą pusę.“

Kai kaukė paruošta, galima ją užsidėti. „Prispauskime ją prie nosies, gumeles uždėkime ant ausų, pataisykime smakrą. Visa tai atlikus kaukė bus kur kas labiau prigludusi prie veido“, – sako vaistininkė M. Žalytė.

„Camelia“ vaistininkė pataria norint sutaupyti laiko prieš išeinant į lauką, kaukes vaikams paruošti iš anksto, tačiau labai svarbu užtikrinti, kad jos būtų laikomos švariai.

„Priminkite vaikams, kad kaukę reikia keisti kas 4 valandas, arba kai ji sudrėko ar išsipurvino.  Be to, prieš užsidedant ir nusiimant kaukę, mūsų rankos turi būti švarios – nuplautos muilu arba dezinfekuotos“, – primena vaistininkė M. Žalytė.

Kaukės būtinos ir lauke

Primename, šiuo metu 20 savivaldybių (Elektrėnų, Joniškio r., Jurbarko r., Kelmės r., Klaipėdos r., Kretingos r., Marijampolės, Pasvalio r., Plungės r., Skuodo r., Šiaulių r., Švenčionių r., Raseinių r., Kauno miesto, Klaipėdos miesto, Šilalės r., Širvintų r., Telšių r., Trakų r., Vilniaus miesto ir Vilniaus r.) yra paskelbtas 2 savaičių karantinas. Tai reiškia, kad be kitų apribojimų, visose viešose vietose taip pat reikia dėvėti apsaugines kaukes.

Vaistininkai primena, kad labai svarbu medicinines kaukes užsidėti teisingai: kaukė turi dengti kvėpavimo takus – burną ir būtinai nosį, spalvotoji kaukės pusė (pvz. žalia ar mėlyna) turi būti išorinėje pusėje, kaukės kraštas, kuriame yra vielutė, turi būti apspaudusi nosį, kaukė turi būti gerai prigludusi prie veido. Vienkartinę medicininę kaukę reikia keisti kas 4 valandas arba tada, kai kaukė sudrėko ar išsipurvino.

Primename, kad prievolė viešose vietose dėvėti apsaugines kaukes netaikomos: vaikams iki 6 metų, sportuojantiems, taip pat profesionaliems sportininkams, dalyvaujantiems aukšto meistriškumo pratybose ar varžybose bei sporto ir fizinio aktyvumo specialistams, aukšto meistriškumo sporto ir fizinio aktyvumo instruktoriams bei teisėjams.

Išimtys taip pat taikomos viešojo maitinimo įstaigose sėdint prie stalo ar baro, paslaugos teikimo metu, kai paslaugos negalima suteikti paslaugos gavėjui būnant su kauke. Kaukės taip pat neprivalomos asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti sveikatos būklei. Šiems asmenims rekomenduojama nešioti veido skydelį.

Vaistininkai be kaukių dėvėjimo taip pat primena kitas svarbias priemones siekiant sustabdyti virusą COVID-19:

  • Laikykitės saugaus atstumo nuo kitų žmonių (1-2 m.);
  • Kuo dažniau kruopščiai plaukite rankas muilu ar jas dezinfekuokite;
  • Laikykitės kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo (prisidengti servetėle ar sulenkta alkūnės vidine puse);
  • Jei jaučiate peršalimo simptomus, likite namuose;
  • Venkite susibūrimų, nereikalingų vizitų, susitikimų.

TAIP PAT SKAITYKITE