Search
Close this search box.

Štai, ko dar nežinojote apie sviestą: panaudojamas ir namų priežiūroje, ir grožio procedūroms

Sviestas

Mažai kam žinoma, jog anksčiau sviestas buvo naudojamas žvakidžių, virtuvės reikmenų ar papuošalų poliravimui ir apsaugai: nedideliu kiekiu sviesto, užteptu ant skudurėlio, galima nublizginti metalo paviršių. Senovėje sviestas buvo naudojamas ir kaip kosmetikos priemonė: jis buvo tepamas ne tik kaip kremas lygiai odai išlaikyti, bet ir kaip kaukė plaukų žvilgesiui užtikrinti. Šiais laikais, vyraujant įvairiausių kosmetikos bei namų priežiūros priemonių pasiūlai, sviestas daugiausia naudojamas maisto gamyboje. Tačiau kartais, pritrūkus reikiamų priemonių, galima prisiminti senovinius sviesto panaudojimo būdus. Prekybos tinklo komercijos operacijų vadovė Olga Suchočeva kviečia nepraleisti progos sutaupyti ir šį savaitgalį parduotuvėse „Rimi“ sviestą įsigyti net su 59 proc. nuolaida.

Puikiai nublizgins įvairius paviršius 

Sviestu retkarčiais galima pakeisti ir namų apyvokos priemones. Pavyzdžiui, baldų poliravimui galite naudoti nedidelį jo kiekį mediniams baldams poliruoti, kad jie natūraliai blizgėtų. Tačiau pirmiausia patepkite nedidelį plotą, kad įsitikintumėte, ar nelieka sviesto likučių. Taip pat galite sviestą naudoti nerūdijančio plieno paviršių priežiūrai. Pavyzdžiui, kriaukles galite patepti plonu sviesto sluoksniu ir nušveisti šluoste, kad pašalintumėte pirštų atspaudus ar dėmeles. O jeigu girgžda spintelių durelės ar kambarių durys, sviestu galima patepti jų vyrius. Turintiems odinių daiktų namuose, sviestas pravers kaip odos kondicionavimo priemonė: tereikia švelniai įtrinti nedidelį kiekį sviesto į odinius daiktus, pavyzdžiui, batus ar rankines, kad sudrėkintumėte ir apsaugotumėte odą nuo trūkinėjimo. 

Sviestas gali padėti ištirpdyti ir lipnius etikečių ar kainų lipdukų likučius: jo šiek tiek įtrinkite į klijus, leiskite nusistovėti ir nuvalykite. Tiesa, svarbu turėti mintyje, kad nors nesūdytą sviestą galima naudoti šiais netradiciniais būdais, svarbu iš pradžių atlikti bandymą mažame plote, kad įsitikintumėte, jog ant daiktų neliks jokių nepageidaujamų dėmių.

Gali pasitarnauti kaip grožio priemonė 

Jei mėgstate užsiimti naminėmis grožio procedūromis, bet po ranka neturite tam reikiamų kosmetikos priemonių, vertėtų prisiminti, kad natūralus nesūdytas sviestas gali pasitarnauti kaip tokių priemonių alternatyva. Pavyzdžiui, darantis manikiūrą, sviestas puikiai suminkštins nagų odeles, tereikia ant jų patepti nedidelį kiekį produkto. Odelės tuomet suminkštės ir bus nesunku jas atstumti nuo paties nago. Be to, pastebėjus, jog slenka plaukai ar pritrūkus kondicionieriaus, taip pat galima panaudoti sviestą: nedidelį jo kiekį ištirpinkite ir tepkite ant sausų ar slenkančių plaukų. Prieš plaukus išplaudami šampūnu ir nuskalaudami, 20–30 min. uždenkite juos dušo kepuraite. 

Atėjus žiemos metui, dažnai dėl sauso ir šalto oro pajaučiamas lūpų išsausėjimas. Tuomet galima ištirpinti nedidelį gabalėlį nesūdyto sviesto, kuris pasitarnaus kaip natūralus lūpų balzamas, padedantis sudrėkinti ir nuraminti suskeldėjusią odą. Taip pat negyvoms odos ląstelėms nutrinti tiks namų gamybos sviestinis kūno šveitiklis: galite sumaišyti suminkštėjusį sviestą su cukrumi arba druska ir taip išgausite naminę bei natūralią kosmetikos priemonę. Sviestas taip pat tiks vietoje aliejinio pagrindo makiažo valiklio: užteks švelniai patrinti veidą nedideliu kiekiu nesūdyto sviesto ir nuvalyti jį drėgnu rankšluosčiu. 

Kaip atpažinti kokybišką sviestą?

Prekybos tinklo „Rimi“ komercijos operacijų vadovė Olga Suchočeva teigia, kad renkantis kokybišką sviestą maisto gamybai, grožio procedūroms ar namų priežiūrai, vertėtų atsižvelgti į keletą kriterijų.

„Aukštos kokybės sviestas dažnai gaminamas iš pieno ir / ar šviežios saldžios grietinėlės, todėl jis išsiskiria turtingu skoniu, yra lengviau tepamas. Taip pat kokybiškame svieste yra daugiau riebalų, paprastai apie 82–86 proc. Didesnis riebalų kiekis lemia sviesto kreminę tekstūrą ir geresnį skonį. Be to, aukščiausios kokybės sviestas turėtų būti švelnios tekstūros. Jį tepant, šis turėtų lengvai išsilydyti. Svarbu turėti mintyje, kad galima įsigyti sūdyto ir nesūdyto aukštos kokybės sviesto: sūdytas gali sustiprinti natūralius skonius, o nesūdytas leidžia kontroliuoti druskos kiekį patiekaluose bei bus saugesnis variantas, jei nuspręsite panaudoti grožio procedūroms ar kaip namų priežiūros priemonę“, – pataria O. Suchočeva.

TAIP PAT SKAITYKITE