Search
Close this search box.

Šaltojo sezono palydovas – įsielektrinę plaukai: kokios priemonės efektyviausios?

Šaltojo sezono palydovas – įsielektrinę plaukai: kokios priemonės efektyviausios?

Šaltojo sezono metu nuolat susiduriame su kontrastais – minusine lauko temperatūra ir sausu bei šiltu patalpų oru. Mūsų oda ir plaukai patiria stresą dėl tokių temperatūros svyravimų. Sulėtėja galvos odos kraujotaka, plaukams pradeda trūkti maistinių medžiagų ir vandens. Oda ir ypač plaukai išsausėja – susidaro palankios sąlygos kauptis statiniam krūviui, plaukai elektrinasi.

 „Plaukai tampa nepaklusnūs, galva atrodo tarsi pienės pūkas – visa tai yra plaukų įsielektrinimo pasekmė. Su šita problema susiduria visi žmonės be išimties – tik įprasta, kad moterys dėl ilgesnių plaukų tuo skundžiasi kiek dažniau. Plaukų spalva ar jų struktūra taip pat neturi įtakos jų elektrinimui. Norint pamiršti šią problemą ir turėti gražius bei sveikus plaukus, paprasčiausiai reikėtų jiems skirti šiek tiek dėmesio“, – sako „Gintarinės vaistinės“ konsultantė Dalia Kačergienė.

Kaip išsirinkti tinkamas priemones?

 

Šaltuoju metų laiku plaukams reikalingi produktai, praturtinti stipriai maitinančiais ir drėgnumą suteikiančiais ingredientais. Pasak konsultantės, tai gali būti hialurono arba oleino rūgštys, peptidai, pentanolis, vitaminas E, B grupės kompleksas, amino rūgštys, natūralūs augaliniai aliejai bei augalų ekstraktai. Šios medžiagos atkuria plauko vidinę struktūrą – jų gaudami plaukai atsigauna ir mažiau elektrinasi.

„Renkantis plaukų priežiūros priemones, reikėtų atkreipti dėmesį į odos ir plaukų tipą. Siūlyčiau atsižvelgti į produktų sudėtį, ypatingai šampūnų – ar nėra SLS (angl. Sodium Lauryl Sulfate) ir SLES (angl. Sodium Laureth Sulfate). Tai itin agresyvūs plovikliai. Geriausias variantas – rinktis švelnų šampūną, jo sudėtyje turėtų būti natūralių augalų ekstraktų, pavyzdžiui, dilgėlių, varnalėšų šaknų ar alavijų. Be to, plaunant plaukus labai svarbi vandens temperatūra – rekomenduočiau naudoti šiltą, ne pernelyg karštą vandenį“, – teigia D. Kačergienė.

Anot jos, po kiekvieno plaukų plovimo šampūnu būtina juos palepinti ir kondicionieriumi. Jį reikėtų tepti ne nuo šaknų, o nuo pusės plaukų ilgio ir galiukus. Kondicionieriaus sudėtyje turėtų būti bent kelios maitinančios ir drėkinančios veikliosios medžiagos, tokios kaip hialuronas, pantenolis, peptidai, natūralūs aliejai, pavyzdžiui, rožių. Jų tikslas – sulaikyti drėgmę plauko viduje ir jį maitinti. Šie aliejai plaukus apsaugos ir nuo elektrinimosi.

Į pagalbą – plaukų kaukės ir aliejai

Žiemą plaukams išsausėjus, labiausiai nukenčia jų galiukai, šie ima šakotis. Norintiems to išvengti D. Kačergienė pataria plaukus pamaitinti natūraliu aliejumi, pavyzdžiui, abrikosų kauliukų, aguonų sėklų, makadamijų ar avokado. Kelis lašus pasirinkto aliejaus reikia užlašinti ant pirštų ir švelniai jais perbraukti plaukus.

„Kitas būdas išvengti plaukų elektrinimosi – plaukų kaukių procedūros. Porą kartų per savaitę plaukus verta palepinti stipriai drėkinančiomis kaukėmis. Kaukių sudėtyje gali būti natūralių aliejų, pavyzdžiui, argano aliejaus, kuris maitina, drėkina, neleidžia plaukams šiauštis, kakavos sviesto, simondsijos ir rožių aliejaus. Juose gausu amino rūgščių, E ir B grupės vitaminų bei įvairių mineralų“, – vardija konsultantė.

Po plaukų priežiūros procedūrų, išsiplovus plaukus svarbu leisti jiems natūraliai išdžiūti. Tačiau jeigu tam trūksta laiko, galima naudoti joninį plaukų džiovintuvą – jis ne tik džiovina, bet ir iš dalies kondicionuoja plaukus. Tokie džiovintuvai, pasak specialistės, skleidžia neigiamų jonų srovę, dėl kurios plaukai mažiau elektrinasi.

„Jei visgi dar lieka nors kelios minutės, venkite plaukų džiovinimo džiovintuvu iki galo, leiskite plaukams pabaigti džiūti natūraliai. Plaukus šukuokite retomis, natūralios medienos, pavyzdžiui, kedro šukomis, šepetys turėtų būti iš natūralių šerelių. Eidami į lauką nepamirškite kepurės, kuri viduje turėtų būti padengta švelnia natūralia medžiaga“, – pataria D. Kačergienė.

Plaukų priežiūra prasideda nuo vidaus  

Konsultantės teigimu, norint turėti sveikus ir gražius plaukus, būtina tinkamai maitintis – valgyti pakankamai daržovių, vaisių, žuvies, mėsos, rauginto pieno produktų, pilno grūdo avižinių dribsnių, grikių. Šiuose produktuose gausu vitaminų ir mikroelementų: vitaminų A, C, E, B, vario, cinko, seleno, jodo, geležies fosforo ir kt.

„Jei pakoregavus mitybą ir patobulinus plaukų procedūras, nesulaukiate norimų rezultatų, siūlyčiau įsigyti maisto papildų, skirtų specialiai plaukų, odos ir nagų priežiūrai“, – rekomenduoja ji.

„Gintarinės vaistinės“ konsultantė Dalia Kačergienė pataria plaukų kaukę pasigaminti namuose ir dalijasi keliais natūraliais receptais:

  • Medaus kaukė. Medų sumaišykite su simondsijos aliejumi (tinka bet kuris bazinis kosmetinis aliejus) santykiu 1:1. Visą mišinį užtepkite ant šaknų ir po 20 min plaukus išplaukite švelniu šampūnu.
  • Sausų plaukų kaukė. 1 arbatinį šaukštelį argano arba alyvuogių aliejaus sumaišykite su kiaušinio tryniu. Plaukų kaukę palaikykite 15–20 min, išplaukite plaukus švelniu šampūnu ir šiltu vandeniu.
  • Riebių plaukų kaukė. 1 arbatinį šaukštelį kanapių sėklų aliejaus sumaišykite su kiaušinio baltymu. Plaukų kaukę palaikykite 15–20 min, išskalaukite plaukus šiltu vandeniu ir išplaukite juos švelniu šampūnu.
  • Kanapių sėklų aliejaus kaukė. 1 arbatinį šaukštelį aliejaus pašildykite 30°C temperatūros vandens vonelėje, užtepkite ant galvos. Plaukus iššukuokite retomis, medinėmis šukomis ir užsimaukite polietileninę kepurę. Po 2 val. plaukus gerai išplaukite švelniu šampūnu.

TAIP PAT SKAITYKITE