Search
Close this search box.

Kaip tinkamai valytis dantis? Patarimai iš vaistinės

Kaip tinkamai valytis dantis? Patarimai iš vaistinės

Nors žinome, kad nepakanka valytis dantis ryte ir vakare, „Eurovaistinės“ specialistai pastebi, kad pasitaiko atvejų, kai net ir tokio dažnumo gyventojams sudėtinga laikytis ir pateikia patarimų, kaip burnos higienos rutiną susikurti kuo paprasčiau. Farmacininkė Elvyra Ramaškienė dalinasi pagrindiniais patarimais, kurie pravers ir suaugusiems, ir vaikams.

1 patarimas. Pasirinkite tinkamą dantų šepetėlį.

Tinkamai burnos higienai labai svarbus kruopštus dantų valymas šepetėliu. Tai specialistai rekomenduoja daryti du kartus per dieną – ryte ir vakare. E. Ramaškienė rekomenduoja rinktis minkštą dantų šepetėlį. „Dantų šepetėlį taisyklingai reikėtų laikyti 45 laipsnių kampu link dantenų, jų nespausti, nesužaloti, nes gali prasidėti uždegimas, dantenos imti kraujuoti“, – pataria farmacininkė.

2 patarimas. Po valgio išskalaukite burną vandeniu.

Yra žmonių, kurie rūpindamiesi savo higiena dantis skuba valyti po kiekvieno valgymo, tačiau, pasak farmacininkės, to daryti tikrai nėra būtina, po valgymo rekomenduojama dantis tik praskalauti vandeniu. Vis dėlto, jeigu valgėte saldumynų ar jaučiatės nemaloniai, dantis galima valyti ir dažniau.

3 patarimas. Pasirinkite dantų pastą atsižvelgdami į dantų būklę.

Svarbu pasirinkti pastą, kuri būtų tinkama jūsų dantims. „Pastų yra labai įvairių – su fluoru ar be jo, kadangi mes gyvename tokioje Žemės vietoje, kurioje yra fluoro trūkumas, nes jo gauname tik su vandeniu arba vartodami vitaminus, tai suaugusiems reikėtų rinktis dantų pastą, kurioje būtų ne mažiau nei 1450 ppm fluoro – šie skaičiai būna nurodyti ant dantų pastos. Tiems, kas negali įveikti karieso, rekomenduojama rinktis dar daugiau fluoro turinčią dantų pastą“, – pataria farmacininkė E. Ramaškienė. Tiems, kurių dantys jautrūs, rekomenduojama atkreipti dėmesį ir į dantų pastos šiurkštumo lygį, jis turėtų būti žemas.

4 patarimas. Nepiktnaudžiaukite specifinėms problemoms skirtomis dantų pastomis.

Farmacininkė atkreipia dėmesį, kad balinančias dantų pastas rekomenduojama vartoti su pertraukomis, pavyzdžiui, 20 dienų naudoti ją ir daryti 10 dienų daryti pertrauką. E. Ramaškienė pataria perskaityti sudėtį ir atkreipti dėmesį, kad balinančių dantų pastų sudėtyje nebūtų vandenilio peroksido, jis kenkia dantų būklei, dėl to dantys gali geltonuoti. Taip pat savarankiškai nereikėtų nuspręsti naudoti dantų pastų, kurių sudėtyje yra chlorheksidino, tokios priemonės gali būti paskiriamos tik odontologo specialiam gydymui.

5 patarimas. Naudokite priemones tarpdančiams valyti.

Pasak farmacininkės, didžioji dalis bakterijų kaupiasi tarpdančiuose, todėl labai svarbu juos kruopščiai išvalyti ir tam tik dantų šepetėlio nepakaks. „Rekomenduoju tam naudoti tarpdančių siūlą arba tarpdančių šepetėlius. Kada valyti tarpdančius – prieš valymą dantų pasta ar po – nėra konkrečių rekomendacijų, tačiau patarčiau juos išvalyti prieš dantų pastos naudojimą“, – komentuoja E. Ramaškienė.

6 patarimas. Rinkitės burnos skalavimo skystį be spirito.

Renkantis burnos skalavimo priemonę, taip pat svarbu atsižvelgti ne tik į jo skonį, bet ir sudėtį. Farmacininkė pataria pirmenybę teikti priemonėms, kurių sudėtyje nėra spirito. Ilgai naudojant priemones su spiritu gali būti išnaikintos ne tik blogosios, bet ir gerosios burnos bakterijos, gali imti sausėti gleivinė, atsirasti opelių, burnos gleivinę gali imti perštėti, graužti ar net skaudėti.

TAIP PAT SKAITYKITE