Search
Close this search box.

Kodėl netvarka namuose daro mus nelaimingus?

Kodėl netvarka namuose daro mus nelaimingus?

Tikriausiai ne sykį girdėjote, kad žmogui, kurį namuose supa netvarka, būdingos įvairios problemos. Pirmiausia jos susijusios su netvarka galvoje. Kaip aplinkos chaosas veikia mūsų emocinę būseną?

1. Tiesus kelias į depresiją

Netvarka – tai abejingumas. O depresija – tai interesų praradimas, be to, šis jausmas gali nuolat gilėti, trukdydamas kilti geroms mintims.

Jei namuose viešpatauja netvarka, o jūs vis atidėliojate tvarkymą, vadinasi, nesugebate suimti savęs į rankas, jūsų jausmai tampa vis liūdnesni ir niūresni. Esant tokios būklės gimsta neigiama energija. Ji slegia jus ir dieną, ir naktį.

Jeigu iš pradžių jūs norite kuo greičiau išeiti iš šlamštu užversto būsto, su laiku depresinis chaoso verpetas jus įtraukia. Išeina, kad patys susikūrėte spąstus ir į juos patekote.

2. Silpnas charakteris

Jeigu esate įpratę, kad paskui jus tvarko kažkas kitas, ir negalite savarankiškai kontroliuoti šio proceso, vadinasi, jūs sustojote savo stipriųjų charakterio bruožų vystymosi kelyje. Mat toks gyvenimo būdas skatina infantilumo ir silpnumo vystymąsi. Žmogus nebejaučia atsakomybės už save, todėl jo charakteris nusilpsta. Be to, reikia nepamiršti, kad banali tinginystė gali užvaldyti ne tik jūsų norą gyventi tvarkingai, bet ir visą jūsų gyvenimą.

3. Netvarka asmeniniame gyvenime

Supraskite, kad tvarkos savo namuose kontrolė reiškia ir savo minčių bei emocijų kontrolę. Dauguma psichologų netvarką namuose sieja su netvarka asmeniniame gyvenime.

Išanalizuokite savo emocijas ir švaros lygį savo namuose. Ar tai susiję? Jeigu taip, tai patartina pradėti kontroliuoti švarą ir tvarką namuose. Kaip jūs galėtumėte susigaudyti savo asmeniniame gyvenime, kas reikalauja emocinių ir moralinių jėgų, jeigu nesugebate susidoroti su būsto tvarkymu? Susitvarkę patys ir sutvarkę namus po kurio laiko pastebėsite, kad jums gerokai lengviau kontroliuoti savo nuotaikas ir mintis.

4. Neįmanoma susikaupti

Kai aplinkui sukauptos krūvos nereikalingų daiktų, tokia padėtis erzina. O kai daiktai dar būna chaotiškai išmėtyti po visus namus, nuotaika dar labiau pablogėja.

Namai yra tokia vieta, kuri turėtų pripildyti jus energijos, kur galėtumėte ramiai pailsėti. Juk netvarka namuose – tai ne tik purvas, bet ir daugybė nereikalingo šlamšto. Pasistenkite saugoti tik tikrai reikalingus daiktus, o nenaudingus išmeskite. Nereikalingas šlamštas ne tik vizualiai užpildo namus, bet ir atima laisvą erdvę, blaško mūsų dėmesį. Ir iš jo nėra jokios praktinės naudos.

Tvarka turi būti ne tik fizinė, bet ir mentalinė, rašo portalas „Flytothesky“. Tada gyvenime viešpataus harmonija ir pusiausvyra. Dabar jūs žinote, kad šios dvi netvarkos rūšys yra labai glaudžiai susijusios.

Stenkitės apsupti save tinkamais daiktais, žmonėmis ir mintimis. Švara ir tvarka aplinkui padės jums išvalyti savo gyvenimą nuo neigiamų dalykų.

TAIP PAT SKAITYKITE