Search
Close this search box.

Kaip ir kokius tapetus išsirinkti?

Tapetų pasirinkimas

Nors dabar turime galimybę rinktis iš įvairiausių sienoms skirtų apdailos medžiagų, tapetai vis dar nepraranda savo populiarumo. Tokia danga yra pakankamai ilgaamžė ir lengvai klijuojama, o plati įvairovė suteikia galimybę ją pritaikyti skirtingose erdvėse. Tiesa, gausus pasirinkimas gali apsunkinti sprendimą, kuriuos tapetus pasirinkti, tačiau jei atsižvelgsite į žemiau pateiktus patarimus, tai padaryti bus paprasčiau.

Tapetų tipas

Tai – svarbiausias kriterijus, kadangi nuo tapetų tipo priklauso ir jų suteikiamos galimybės. Turėsite galimybę rinktis iš tokių variantų:

·        Popieriniai tapetai. Šis tipas pasižymi gera kaina ir yra laikomas ekologišku, tačiau klijuoti tokius tapetus reikės kruopščiai ir atsargiai. Atkreipkite dėmesį, kad galima rinktis dvigubo ir viengubo popieriaus gaminius – pastarieji bus kiek brangesni, tačiau atsparesni.

·        Flizeliniai tapetai. Šis tipas gali paslėpti nedidelius sienų įtrūkimus ir yra pralaidus orui, vandeniui bei garams. Kadangi klijai tepami tiesiai ant sienų, klijavimo procesas yra kur kas paprastesnis.

·        Viniliniai tapetai. Elastingumas, atsparumas mechaniniam poveikiui ir galimybė juos plauti yra pagrindiniai šio tipo tapetų privalumai. Tiesa, ši danga nepraleidžia drėgmės, tad ji tinka nedrėkstančioms sienoms.

·        Stiklo pluošto tapetai. Tai – dažniausias pasirinkimas tuomet, kai reikia užmaskuoti sienų netobulumus. Juos galima dažyti ar padengti lateksu, o pati danga yra nepralaidi drėgmei ir labai ilgaamžiška.

·        Skystieji tapetai. Itin paprastas klijavimo procesas, galimybė tapetus naudoti ant nestandartinių paviršių, geras garso sugėrimas, puikios kvėpavimo savybės, paprasta priežiūra – tai tik dalis Jūsų laukiančių privalumų. El. parduotuvėje Pigu.lt skystieji tapetai nustebins ir plačia stilistine įvairove.

·        Dažomi tapetai. Šis tipas yra itin tvirtas ir gali maskuoti sienų įtrūkimus. Dažymui galima naudoti praktiškai bet kuriuos dažus, o rulonai dažniausiai yra didesni, kad iš karto pavyktų padengti didesnį sienos plotą.

·        Tekstiliniai tapetai. Ši sienų apdaila išsiskiria prabangia, elegantiška išvaizda, tačiau ji paviršiaus netobulumų nemaskuoja, tad sienas būsimiems darbams teks paruošti patiems.

Žaviausias dizainas

Šis kriterijus labiau priklauso nuo asmeninių poreikių ir plėtojamo interjero – kad ir kurį tapetų tipą pasirinktumėte, turėsite galimybę susipažinti su plačia stilistine įvairove. Visgi, jeigu norisi, kad tokia sienų danga dar labiau atskleistų patalpą, pravartu įsidėmėti kelis pagrindinius niuansus:

·        Erdviame kambaryje galite rinktis stambesnius piešinius, o mažesniame geriau naudoti smulkius ir neryškius;

·        Vertikalios linijos vizualiai kambarį paaukštins, o horizontalios jį išplatins;

·        Mažoms erdvėms geriausiai tinka šviesios, pastelinės spalvos, o didesnėse galima rinktis ir drąsias, intensyvias;

·        Tamsesnėms erdvėms tinka blizgantys tapetai – blizgėjimo intensyvumą galima pasirinkti patiems;

·        Idealiu atveju panašią tapetų stilistiką reikėtų išlaikyti visuose namuose – tuomet aplinka bus dar jaukesnės ir harmoningesnė.

Į ką dar atsižvelgti renkantis tapetus?

Jums taip pat reikės pasirinkti tinkamą tapetų kiekį. Šiuo atveju skaičiavimai nebus sudėtingi: tereikia žinoti viso tapetais dengiamo kambario sienų plotą ir atsižvelgti į tai, kokio dydžio yra atitinkamas rulonas. Tiesa, norint jaustis visiškai saugiems, reikėtų įsigyti tiek rulonėlių, kad jų padengiamas plotas maždaug 10 procentų viršytų faktinį sienų plotą. Kai žinosite, kiek rulonų turėsite įsigyti, lengviau galėsite įsivertinti ir galutinę kainą. Ji dažnai priklauso nuo tapetų tipo, tačiau kartais įtakos gali turėti ir dizaino sprendimai ar netgi prekinis ženklas. Jei žinosite, kiek galite išleisti, apsipirkti pavyks kur kas efektyviau.  

Atkreipę dėmesį į šiuos kriterijus, turėtumėte lengvai nuspręsti kurie tapetai Jūsų atveju bus patys tinkamiausi. Tuomet beliks juos kokybiškai užklijuoti, tačiau su šia užduotimi turėtų pavykti susidoroti ir patiems.

TAIP PAT SKAITYKITE