Search
Close this search box.

Atsikratyti senų daiktų – sunku, bet reikia prisiversti tai padaryti

Atsikratyti senų daiktų – sunku, bet reikia prisiversti tai padaryti

Minimalistinis stilius šiandien yra madingas, o „šlamšto atsikratymas“ – psichologinis manevras ir nebloga idėja verslui.

Prisiminkite, ar dažnai pasidedate smulkmenas ir visokius niekučius, sakydami „ūkyje viskas pravers“? Jeigu kiti jus vadina „Pliuškinu“ ar kaip nors panašiai, vadinasi, patarimai, kaip atsikratyti šlamšto – tai, ko jums reikia.

Išsiskiriame su daiktais teisingai

Taigi, jeigu eidami į lauką ir vėl nesugebėjote rasti skėčio, nežinote, kur dingo jūsų mylimi lūpdažiai ir kur nukišote kokį nors dokumentą, laikas rengti švarinimosi akciją namuose. Tačiau prisiminkite, kad nereikia stengtis sudėlioti į lentynėles iškart visko. Atsikovoti tvarką reikia po truputį. Pirmiausia – nustatyti vietą, kur susikaupė šlamšto:

– Stalčius, kuriame laikote puskojines, pėdkelnes ir apatinius baltinius – šalin visus suplyšusius, senus, likusius be poros ir tai, ko nemūvėjote ilgiau kaip metus.

– Namų vaistinėlė – likę antibiotikai, pasibaigusio galiojimo laiko vitaminai ir nežinia kada pirkti vaistai turi būti utilizuoti, jiems ne vieta jūsų namuose.

– Prieskonių lentynėlė – dar vienas netvarkos kampelis. Paliekame tik tai, ką išties naudosime.

– Kosmetika ir moteriškas rankinukas – nereikalingų daiktų lobynas. Įsidėti „dėl visa ko“, jie užmirštami amžiams.

– Šaldytuvas. Garstyčios, krienai, mamos uogienė ir uogos šaldiklyje, antrus, o gal ir penktus metus svajojančios tapti kompotu, turi užleisti vietą šviežiems produktams.

Kas sena prisimins…

Mažos pergalės prieš netvarką jus būtinai įkvėps rimtesniems žygdarbiams. Tada laikykitės, antresolėse užmiršti močiutės lagaminai ir nuo remonto likusios plytelės, užglaustos tolimajame balkono kampe! Specialistai, teikiantys rekomendacijas, kaip atsikratyti šlamšto, pataria nepamiršti dėžių ir maišų su senais perdegusiais lygintuvais ir arbatinukais. Taip pat kalnų buitinės technikos instrukcijų ir garantijos talonų. Paprastai instrukcijos rašomos iškart keliomis kalbomis ir tampa storomis knygelėmis.

Drabužių spintas taip pat reikia tuštinti negailestingai. Viską, kas dulka tolimiausiuose kampeliuose ir yra seniai užmiršta, geriau išmesti. Nebus naudos iš tvarkymosi, jeigu daiktus sudėsite į dėžes ir vėl sukaišiosite jas į kampus.

Jeigu jums yra sunku surūšiuoti daiktus, pasikvieskite į pagalbą draugus. Jie juos atrinks be nereikalingų emocijų. Be to, tokie susitikimai dažnai baigiasi draugišku apsikeitimu daiktais.

Atlaisvindami erdvę, tikrai aptiksite daiktų, kurie, akivaizdu, yra kuo tikriausias šlamštas, bet jums yra brangūs emociškai, kaip prisiminimai. Tokiems egzemplioriams patariama skirti atskirą „slaptą“ dėžutę. Į ją įvairiais gyvenimo laikotarpiais galėsite krauti ypač jums brangius atmintinus daiktus, ar tai būtų sudžiūvusi rožytė iš pirmojo pasimatymo puokštės, vestuvinis atvirukas ar mažylio jums nupiešti piešiniai. Paprastai laikui bėgant į tokius daiktus požiūris kinta ir jų vietą užima kiti. Jei suvenyrų yra daug, yra prasmė atsiminimus saugoti virtualioje erdvėje, susikūrus nuotraukų albumą ir dalį atminų perkėlus ten.

Psichologo požiūris

Šlamšto išmetimas ir išsiskyrimas su senais daiktais – tai visada atsisakymas to, kas buvo ir praėjo, ir pasirengimas priimti ką nors nauja. Daugelyje mokymų kalbama apie blogą senų daiktų energiją, ar tai būtų įskilęs puodelis ar suplyšusios šlepetės. Todėl atrinkinėjant šlamštą patariama atkreipti dėmesį į tai, kokias emocijas kelia vienas ar kitas daiktas. Jeigu jis jums ne prie širdies, ar verta jį ilgiau saugoti?

TAIP PAT SKAITYKITE